Což takhle dát si bazén…

0 Comments


Tak. Netrpělivě očekávaná chvíle je tady. Na zahradě máte vlastní bazén. Pravda, nebyli jste mezi prvními, což byl váš sen, ale nakonec jste se přece jen dočkali!
A jaká je to krása! Bazén modrý, voda průzračná a léto v plném proudu – nejvyšší čas pozvat přátele, abyste jim dopřáli příjemné letní osvěžení a také se tak trošku pochlubili…

No, a protože lesklé vodní hladině před sebou nikdo neodolá, proto rovnou do vody!
Nechci nijak kazit vaše příjemné pocity z pořízení bazénu, ani z koupání samotného. Jen si s dětmi i s přáteli užijte vodních radovánek do sytosti – ale nezapomněli jste na něco?

letní idylka

Nezapomněli jste, že se zřízením bazénu jsou spojeny také některé starosti a povinnosti? Uvědomujete si, jak důležité je dbát o čistou a kvalitní vodu?
Mnozí z vás jistě vědí, o čem hovořím, a jsou připraveni na vše, co s používáním bazénu souvisí. Ale někteří možná nemají dostatek znalostí a už vůbec ne zkušeností, a pro ty je zde několik rad, jak s bazénem zacházet a jak udržet vodu čistou a především zdravotně nezávadnou.

mladý plavec

Jak tedy na to?
Především zabraňte všemu, co by vodu znečišťovalo! Například:
 

·         neinstalujte bazén pod stromy, hrozí znečištění listím, peřím a trusem ptáků na stromech sídlících
·         prostor v těsné blízkosti bazénu zachovejte pokud možno bez trávy, aby se dovnitř nenanosila
·         před vstupem do bazénu si vždy z těla setřete či smyjte ochranný opalovací krém
·         nedovolte dětem do vody močit – batolatům dávejte plenkové kalhotky
·         v soukromí se koupejte nejlépe bez plavek – i textil může vodu znečistit
·         připravte k bazénu malou vaničku s vodou, aby se zde děti mohly opláchnout, když přiběhnou z pískoviště, apod.I přes dodržování základních hygienických opatření se stejně téměř u žádného zahradního bazénu neobejdete bez bazénové chemie; snad jen u malých plastových nafukovacích bazénků pro batolata –  když vodu vylijete, bazén umyjete a znovu napustíte.

Nejjednodušším způsobem údržby bazénové vody jsou tablety, a to tablety chlorové.S jejich pomocí můžete zabránit růstu bakterií, řas a plísní.

Jedny z nejvhodnějších jsou multifunkční tablety do bazénu 5 v 1, s názvem Multifunkcional . Směs pěti účinných látek: organický chlor, stabilizátor pH, vločkovač k vysrážení nečistot, algicidní složka k preventivnímu hubení řas a projasňovač vody, udrží vodu ve vašem bazénu dokonale čistou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup