Neškoďte sobě ani přírodě

0 Comments


Lidé se považují za civilizované tvory. A to se projevuje třeba i tím, že se stravují na co nejvyšší možné kvalitativní úrovni, tedy že obvykle používají ke konzumaci pokrmů nádobí, talíře, příbory, hrnečky, skleničky a podobně.
Je to docela dobré řešení. Jenže má toto bohužel i svou nepříjemnou vlastnost, jíž je skutečnost, že se musí takové tradiční nádobí po konzumaci umýt, aby se to dalo používat opakovaně.

54_bez-nazvu2

A když se někomu do mytí nádobí nechce, případně má nějaké jiné důvody pro vyhýbání se používání obvyklého nádobí? Pak si tento pořizuje jednorázové alternativy takového nádobí. Ty jsou cenově příznivé, daleko výhodnější, než dejme tomu sklo či porcelán, a nemusí se to mýt, protože se to po jídle jednoduše vyhodí. A je to.
Jenže to je ekologicky krajně nepříznivé řešení. Takové vyhazování jednou jedinkrát použitého nádobí představuje pro naši planetu a její ekologickou situaci zásadní problém. A to bez ohledu na to, zda skončí takové jednorázové nádobí v popelnicích nebo na ilegálních skládkách kdesi v lůnu matky přírody.
Ani jedno z výše uvedených řešení tak není dokonalé.
A co naopak dokonalé je? Jedlé nádobí. Ano, přesně to je to pravé, přesně to obvykle potřebujeme, abychom si usnadnili život a současně neznečišťovali životní prostředí. Takové jedlé talíře a jedlé lžičky se prostě sní rovnou spolu s podávanými pokrmy, a nezůstane po tom ani špetka zbytečného odpadu.

177_banner-1364x1024-kombinace-03

A toho si každý soudný člověk musí cenit. Protože to usnadňuje lidský život a zároveň to nepředstavuje tikající časovanou ekologickou bombu. Která už u nás dávno hrozí pomyslným výbuchem.
A proto zkuste i vy zavítat do tohoto e-shopu a prohlédnout si zde to nabízené. Možná zjistíte, že právě toto je to pravé, třeba právě vy na tuto nabídku vsadíte a tato vám přijde vhod. A pak už vám lze jedině popřát dobrou chuť.