Oáza klidu v domácnosti

0 Comments


Každý člověk to zná. Ať dítě či dospělý, všichni chtějí mít chvilku jen pro sebe. Jenže když se posadíte a rozhlédnete kolem, vidíte jen vše, co ještě musíte udělat. Takže nakonec vstanete a jdete udělat to, co by možná sice počkalo, ale pohled na onu neudělanou věc Vás prostě nenechá v klidu.

Oáza klidu

Snadno se všem radí, abychom relaxovali. Jenže ono to mnohdy nejde. Můžete pro to něco udělat? Odpověď je poměrně jasná. Můžete, pokud chcete. Najděte si doma kousek místa, který si zařídíte dle sebe a který bude Vaším ostrovem klidu v ruchu života.

Prohlídněte si internetové obchody, najděte si něco, co byste opravdu chtěli mít jen pro sebe. Křesílko, stolek, prostě cokoliv, co si dokážete představit, že Vám pomůže s relaxací. Ve svém domě či bytě si vykliďte místo. Stačí kout místnosti, když už ne celý pokoj. A zařiďte si to tam dle svého.

Nezapomínejte na zeleň. Zelená barva pomáhá s relaxací, květiny a jejich barevnost ve Vás probudí příjemný pocit. Samotný pohled na rostliny Vám navodí pocit toho, že sedíte v přírodě. Jen chybí zpěv ptáčků a poletující motýli.
Chvilka klidu

Vyberte si i dekorace dle svého vkusu. Pokud doma nežijete sami, v tomto ohledu se opravdu neřiďte tím druhým. Tohle je Vaše oáza klidu, tak si ji upravte dle svého, i kdyby si jiní mysleli, že je to kýčovité. Nenechte se přemluvit ostatními, abyste si koupili něco jiného, co se Vám zase tak moc nelíbí.

Pokud máte rádi hudbu, připravte si ji právě pro chvíle odpočinku. Nepouštějte si ji moc nahlas, to spíše tělo a člověka nabudí. Zkuste tiché melodie či jen zvuky přírody. Hlavně se posaďte a chvíli jen zavřete oči. Vnímejte to, co máte kolem sebe, co je Vaším rájem a útočištěm.

Naučte se relaxovat, než zjistíte, že je pozdě. Že už jste přetažení, nevíte kudy kam. Pak se dostaví problémy se spánkem a první, co Vám doktor stejně doporučí, bude, abyste si našli něco, u čeho dokážete odpočívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup