Barvěte si vlasy přírodou

0 Comments


Pokud toužíte po změně vlasů, ale nechcete je zkracovat, je na místě změna barvy. Většina žen chodí na barvení ke své kadeřnici nebo si jednoduše koupí barvu v obchodě a vlasy si obarví sama doma. Všechny tyto barvy ale obsahují různé chemikálie a látky škodlivé nejen pro vás, ale také pro životní prostředí.  Nebojte se ale, nejsou to jediné možnosti. Existuje několik způsobů, jak si obarvit vlasy přírodní cestou a navíc vám i ušetří finance.

obarvené vlasy

Káva

Kávou si můžete obarvi t vlasy do čokoládově hnědých odstínů. Jediné, co pro to musíte udělat je, uvařit hrníček silné kvalitní kávy. Tu nechte vychladnout a smíchejte se dvěma lžícemi mleté kávy a dvěma šálky kondicionéru. Směs nechte ve vlasech jednu hodinu a následně opláchněte jablečným octem a vlasy klasicky umyjte.
heřmánkový čaj

Čaj

Jestliže máte světlé vlasy a chcete je pouze trochu ztmavit, použijte černý čaj. Pokud naopak chcete vlasy zesvětlit, sáhněte po heřmánkovém čaji. Příprava není složitá. Klasicky si uvaříte čaj, jenom v trochu jiném poměru – ve 2 šálcích vody vylouhujte 3 – 5 sáčků čaje (záleží na tom, jak máte čaj kvalitní). Výluh můžete nanášet samotný, nebo opět smíchat s kondicionérem. Na hlavě ho potom nechte působit jednu hodinu.

Bylinky

·         Brunety mohou své hnědé vlasy zvýraznit například rozmarýnem, šalvějí nebo kopřivou, ale také lopuchem, kostivalem, listy ořešáku, nebo přesličkou. Bylinky je třeba nechat hodně vylouhovat.

·         Pro zesvětlení nebo zvýraznění blonďatých vlasů použijte heřmánek, měsíček, nebo šafrán.

·         Na zrzavé vlasy je ideální maliník nebo kořen lopuchu.

·         Pokud chcete vlasy tónované do červena, použijte měsíček, ibišek nebo šípek.

Šťáva z řepy a mrkvové šťávy

Řepová a mrkvová šťáva dodají vašim vlasům červený nádech a navíc podporují jejich lesk. Použít je můžete samostatně, nebo přidat do jiného výluhu. Naneste je na vlasy a zabalte na jednu hodinu.

Šťáva z citronu

Pokud chcete prosvětlit své vlasy, použijte právě citronovou šťávu. Kromě toho jim dodá také lesk.
skořápky ořechů

Ořechové skořápky

Určitě víte, že pokud loupete ořechy, vaše ruce to zabarví dohněda. Přesně tak dokáží obarvit i vaše vlasy. Skořápky rozdrťte a 30 minut povařte. Vychladlou směs naneste na vlasy a nechce hodinu působit a umyjte. K ořechům můžete přidat i slupky z cibule.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup