Pojeďme na Djerbu

0 Comments


Djerba se stala velmi oblíbenou mezi turisty, a není se vůbec čemu divit, protože už první pohled uchvátí opravdu každého. Nekonečné bílé písčité pláže, tyrkysově modré moře, písčitá krajina posetá olivovníky či datlovníky… taková krása okouzlí i toho, kdo nevěřil, že takovýto ráj na zemi existuje.
dovolená na Djerbě
Djerbu – toto nyní největší turistické středisko – objevil Odysseus, který ji také takto nazval. Ostrov je vzdálen asi tři kilometry od jižního pobřeží Tuniska, a tak není problém dostat se tam z pevniny trajektem či po hrázi, která má základy ještě právě z doby římské říše.

Kdy se na Djerbu vypravit?
Pokud si chcete vyloženě užívat horkého léta, určitě na Djerbu jeďte v době od května do října, kdy zde panují vysoké teploty, které však umírňuje svěží vánek od moře. Jestliže byste raději cestovali a poznávali okolní krajinu, vyrazte na cestu až v zimním období, kdy je na ostrově velmi přijatelná teplota pro výlety.

V této době však již musíte počítat s tím, že koupání v moři je sice možné, ale teplota vody již není tak vysoká.
Koupání v moři je zde vyloženou slastí, neboť moře je průzračně čisté, a tak se hodí nejen na koupání a řádění ve vlnách, ale také na šnorchlování i potápění, protože i zdejší podmořský svět stojí za to prozkoumat.

Když vás již začne povalování se u moře nudit, můžete si na ostrově zapůjčit auto, kterým můžete procestovat okolí. Zajet si můžete do větších měst, kde najdete mnoho větších obchodů, ale také velká tržiště, na kterých nakoupíte zajímavé suvenýry, o jejichž cenách se zde smlouvá.
Jestliže jste milovníky jídel, nezapomeňte na Djerbě navštívit alespoň jednu z tamních restaurací.
hrad na Djerbě
Jejich lahůdky potěší nejeden žaludek, a jestliže máte strach, že si objednáte něco, o čem vlastně ani nevíte, co to je, nemusíte mít obavy. Mnoho místních lidí totiž zná alespoň ze základu český jazyk, a tak vám bude moci ve volbě jídla poradit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup