Maledivy: Perla uprostřed Indického oceánu

0 Comments


Maledivy jsou drahokamem této planety, ovšem jejich nekonečné písčité pláže a desítky drobných ostrůvků mají i jednu nevýhodu: jsou totiž nejníže položenou zemí na světě, což se při tání ledovců a zvedání vodní hladiny všech oceánů a moří rozhodně nevyplatí.

–          I Nizozemí je v ohrožení
Dokonce i malá evropská země, jíž se někdy přezdívá Holandsko, je zemí, která je ohrožena tím, že bude brzy zaplavena oceánskými a mořskými vodami.

Maledivy jsou již teď z části pod vodou

A do budoucna hrozí, že se potopí až osmdesát procent celých ostrovů. Proto byste si s návštěvou tohoto místa měli pospíšit – dokud ještě existuje! Protože časem bude toto souostroví pohřbeno zpátky v hlubinách oceánu stejně, jako z něj kdysi vzešlo.

–          Jaké je nejvyšší místo celý Maledivských ostrovů?
To budou kopce a kopečky písku, které se pohybují od necelého sta do neuvěřitelných dvou set padesáti centimetrů. Nic moc. Ostrovy to rozhodně nezachrání.

–          Jaké zde najdete hotely?
Nečekejte patrové obrovské komplexy, naopak. Letité tání ledovců, které je následkem globálního oteplování a skleníkového efektu, nedovolují stavbu žádného vysokého hotelu, ale to ani pískové podloží celých ostrovů.

Nemusí to trvat ani padesát let

Maledivy, minimálně ty nejmenší ostrůvky, mohou být zaplaveny už za dvacet let. A jak to řeší vláda Malediv? Chtějí koupit jiné souostroví, kterému nehrozí tak rychlé potopení. Kde tyto území jsou?
1.       Srí lanka a několik neobydlených míst na ní
2.       Indie
3.       Austrálie

Právě proto je na Maledivách ubytování tak drahé – aby byla vláda schopná koupit pro svůj národ jiné souostroví, až Maledivy zaniknou. Žádné velké hotely zde nejsou, všechno je soukromé a každý kouzelný bungalov je pouze pro maximálně dvě osoby.
·         Bungalovy stojí většinou na pláži nebo přímo na moři.
·         Obsluha funguje tak, že maledivské pobyty jsou všechny all inclusive. Ovšem obsluha a kuchař přijdou, navaří a obslouží vás, a zase odejdou, aby vás nerušili.
·         Můžete si zde alkohol objednat, ale na ostrovech není prodejný