Donald Trump se ohradil proti násilí v počítačových hrách

0 Comments


Vždy záleží na tom, jak se k tomuto tématu lidé postaví, a co si nechají líbit. Videohry tvoří lidé velmi inteligentní a technicky zdatní, dnes jsou hry graficky propracované, až člověk žasne. Virtuální realita vypadá téměř jako skutečná a výsledky práce vývojových týmů jsou obdivuhodné. Hry se provozují všude možně, na Internetu, i v offline zázemí.
digitální kódování
Počítačové hry mají ovšem i svůj rub. Je to právě kvalita obsahu po morální stránce. Stačí se podívat do běžné nabídky katalogu prodejců videoher a není třeba sáhodlouhý komentář. Velké procento tvoří válečná tématika. Války a bojová střetnutí, nenávist k nepříteli, zabíjení a vraždění obětí ve stovkách podob se promítá do situačního děje ve starověkém Egyptě a Římě, postupuje do středověkých rytířských tažení, třicetileté války a vikinských výpadů do evropského vnitrozemí, pozadu nejsou ani první a druhá světová válka v tankových bitvách, obléhání Stalingradu, vylodění v Normandii a leteckých střetnutí bojových stíhačů. Vrcholí to válkou ve Vietnamu, v Koreji, v Perském zálivu a plynule na to navazuje pohled do budoucnosti na dobývání Vesmíru a setkání s mimozemskými vetřelci.
herní ovladače

Jak dlouho bude trvat legitimní prodej videoher dětem?

Pokud se budete chtít vyhnout válkám, narazíte na další adrenalinovou zábavu ve formě sportovních klání a teprve v těsném koutku se krčí tvořivé hry, které budují pozitivním způsobem fantazii a představivost.
přenosná hra
Na toto téma se také rozhovořil americký prezident Donald Trump, který poměrně ostře kritizoval právě brutální výjevy v počítačových hrách, které běžně doma sledují děti, a co víc, inspirují se jimi. Podle vědeckých výzkumů je dokonce potvrzena souvislost mezi násilím a nárůstem kriminality ve Spojených státech a počítačovým herním světem. A nemusíme chodit daleko přes oceán, stačí se podívat do českých domácností. Dnes je situace o to horší, že např. v USA již od roku 2011 neplatí zákaz prodeje počítačových her dětem. Prý jsou videohry v Americe stejné médium, na které se vztahují shodné zákony, jako pro ostatní produkty šíření svobody slova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup