Vždy vděčná rostlina

0 Comments


Pokud si postavíme dům většinou nás to dostatečně finančně vycucne. Poté stěží zbydou prostředky na nějakou okrasnou zahradu, chodník nebo krásný plot. Těžko se chceme znovu pouštět do nějaké půjčky či zadlužení. Chceme najít vhodnou, ale pěknou variantu pro naši okrasnou zahradu.
To je často snová a naivní myšlenka. Představě za málo peněz hodně muziky se bude asi většina smát, ale existuje taková varianta. Minimálně v sekci zahrady. Jedná se o rostlinu Tavolník. Je to keř, který patří do čeledi růžovitých rostlin, kde najdeme také růže, které svou jednoduchostí vždy nadchnou. Jde také o velice odolnou rostlinu, přestojí jak mrazy, tak i extrémní vedra.
okrasný most
Navíc patři na trhu mezi cenově velice přívětivé rostliny. Zmůžeme se na něj tedy i v případech, kdy nemáme dostatek finančních prostředků na nákup okrasných rostlin.
Tavolník najdeme v nejrůznějších barvách a tvarech. Vše záleží na ceně.
Kromě Tavolníku jsou nízkonákladové také ovocné stromy, ty si můžeme buď koupit v malé velikosti nebo si jej vypěstovat od semínka. Druhá varianta je však časově velice náročná, a proto je lepší pro krásnou zahradu raději investovat do již vzrostlých rostlin.
Květiny jsou vhodné, pokud chceme zamaskovat nerovnosti nebo nedokonalosti na zahradě. Můžeme je umístit mezi kameny ve skalce, v záhonových obrubách, podél našich cest, schodišť a chodníků. Rostliny nám také můžou poskytnou potřebný stín a okrasu.
rozkvetlý tavolník
V rámci ovocných stromů je lze pěstovat na získávání plodů a okrasa následně působí jako pouze jako druhotný účel.
Je však zapotřebí se o ně řádně starat. I když nám může připadat, že vzrostlé stromy se o sebe postarají samy v období velkých veder jim nesmíme zapomenout poskytnout dostatek vláhy a případně i hnojiva.
Pokud máme dostatečně velký pozemek pro stromy postačí jako přírodní hnojivo posekaná tráva. Ta při hnijícím procesu pouští ke kořenům živiny a zároveň díky její hustotě nepropustí vodu.