Pilování cizích jazyků

0 Comments


V dnešní době slyšíte lidi mluvit nejrůznějšími řečmi. Nejčastěji anglicky, německy, španělsky a rusky. Na znalosti jazyků je stále co zlepšovat. A je jenom na Vás, jakým způsobem – z pohodlí domova nebo na kurzech?

sledování filmu

Duolingo

Duolingo je bezplatná platforma, na které své znalosti můžete velmi jednoduše zkontrolovat. Můžete si stáhnout aplikaci nebo procvičovat přes internetové stránky. Naleznete zde téměř všechny druhy jazyků, které Vás napadnou. V aplikaci si zvolíte požadovanou délku testování a taky úroveň podle toho, zda už tuto řeč umíte nebo jste úplný začátečník. Při pravidelném používání Duolinga se bezproblémově naučíte gramatiku, slovní zásobu a nejčastěji používané fráze.

Filmy a seriály

Ano, je to tak. Pokud sledujete filmy, seriály nebo videa třeba v angličtině, tak s dorozuměním se nebudete mít žádný problém. Toto je podle mě jedna z nejlepších forem, jak se zdokonalovat. Jsou zde používány slovesa, věty a fráze, které si rychle osvojíte. Možná ze začátku Vám bude porozumění dělat problém, ale věřte mi, že si zvyknete. Nejdříve se zkuste dívat s titulky, zkuste se zaposlouchat, co herci říkají, a když nebudete rozumět, tak si to přečtěte – nejjednodušší způsob. Samozřejmě, že nebudete umět perfektně cizí řeč za dva týdny. Zabere Vám to nějaký čas a taky se budete muset snažit, protože nic není zadarmo, že?
anglický jazyk

Rodilý mluvčí

Pokud máte možnost se zúčastnit nějakého kurzu nebo besedy, kde bude rodilý mluvčí, tak ji využijte. Je to jediná šance, jak slyšet hovorovou formu třeba právě té angličtině. Určitě se nestyďte a mluvte. Začněte konverzovat na jakékoli téma – je jedno o čem, ale hlavní je, že vůbec. Z počátku Vám možná bude dělat problém rozumět, ale opět tu platí to, že si zvyknete a po určitě době to pro Vás bude naprosto bezproblémová věc.

Mluvit sám se sebou

Jako poslední velmi stručně musím zmínit samomluvu. I tou se můžete velmi zlepšit, vyprávějte něco sami sobě. Na 100% se Vám stane, že si nebudete moct vzpomenout, jak se něco říká. Budete si to muset najít a tím si to lépe zapamatujete a už si to třeba nebudete nikdy muset hledat.