Podnikání sám na sebe

0 CommentsOdlišný svět

Už v mládí je výhodné studovat obor, který nás baví, abychom v něm získali slušné zaměstnání. Dělat totiž práci, která nás baví je v lidském životě rozhodně jedna z výher. Dělat totiž třeba noční osm hodin pět dní v týdnu někde, kde přežíváme proto, abychom měli z čeho platit účty. V takovém případě můžeme přemýšlet o tom, že bychom chtěli rozjet něco vlastního. Přeci jen podnikání je krok k tomu, abychom mohli vydělávat na něčem, co nás naplňuje a navíc nemáme žádného šéfa a pevnou pracovní dobu, s čímž se pojí jistá svoboda.

muž s kufříkem

Není to však tak, že bychom měli většinu pracovního týdne nohy nahoře. Když se totiž zeptáte podnikatelů, tak mnohdy, a to zejména na začátku muselo pracovat více, než běžných 40 hodin týdně jako zaměstnanec. Jde tu taky o to, že nám nikdo nedá za naši práci měsíční plat, takže je tu i jistá nejistota. Navíc si musíme řešit řadu věcí sami, takže než do tohoto světa skončíme, tak bychom si měli nastudovat, jak to chodí.

Vlastní společnost

Zvážit také budeme muset, jestli se chceme stát OSVČ, což je do začátku příjemnější, ovšem pro větší projekty a na místech s vyšším rizikem je lepší jít do s.r.o.. Podmínky a povinnosti při vlastnění takové společnosti nejsou žádným tajemstvím a snadno je dohledáte na internetu. Založit takovou společnost není jen tak, protože se nevyhnete úřadům a různými formulářům.

muž s knihou

Co se však vyhnout celému procesu zakládání? To skutečně jde, protože se dá zakoupit Ready made společnost, která už je kompletně založená. Nám tedy stačí zajít na web tohoto poskytovatele a tam si vybrat z dostupných společností. Cenově to rozhodně není věc, která by nás zruinovala a vzhledem k ušetřené práci to je pro mnoho lidí výhodné. Stačí nám tedy společnost koupit a v rejstříku se na nás přepíše, takže už oficiálně bude naše a potom si s ní už můžeme dělat, co budeme chtít.