Kolik kroužků na dítě uvalit?

0 Comments


Čas, kdy přihlašujete vaše dítě poprvé do školky nebo dokonce už do školských lavic je i doba, kdy je dobré zajistit dětem i nějakou mimoškolní aktivitu.
Některé děti si vybírají kroužky samy, hlavně v případě, když se do nich hlásí i jejich spolužáci nebo kamarádi. Pokud však máte jako rodiče s vašim dítětem jiné plány a přejete si, aby mu byl kroužek i přínosem do budoucna, musíte důkladně zvážit, jestli ho nebudete příliš přetěžovat.
výkop fotbalisty

Kolik kroužků je v normě?

Abyste vaše dítě nepřetěžovali až příliš, musíte si rozdělit jeho rozvrh a volný čas tak, aby si stihlo i odpočinout.
V dnešní době je poměrně moderní, že jedno dítě navštěvuje více kroužků najednou, co se však může odrazit i od jeho studijních výsledků nebo velké únavy a vyčerpání. Pokud už nějakou aktivitu mimo školu vybíráte, dejte na první místo takovou, kterou si vybralo vaše dítě. A jestli jich má více, mělo by si vybrat maximálně dvě. Z psychického a v neposlední řadě i fyzického hlediska, je to adekvátní množství, které dítě dokáže naplnit.
trenér baseballu
Co se týče předškolního zařízení, jakým je školka, i zde si můžou rodiče vybírat aktivity pro jejich ratolesti, které jsou však zaměřené na sportovní činnost nebo výuku formou hry – a tedy nenásilně. Uvědomte si však, že jsou malé děti po pobytu ve školce, kde je pro ně připravený program na celý den poměrně unavené a domů za rodiči se zpravidla těší. Jestli už chcete vybrat něco, co chcete vašemu dítěti dopřát formou kroužku, vyberte si jeden a takový, který se mu bude líbit a bude ho zvládat.
děti se hlásí

Neméně podstatná je finanční stránka

Jako rodič chcete dopřát vašemu milovanému dítěti bezesporu všechno. Poměry dnešního utrácení za mimoškolní aktivity jsou však na vysoké úrovni a ne každý rodič na ně může dosáhnout. Myslete vždy i na finanční stránku, která vám může hodně zasáhnout do vašeho rozpočtu.
Najdou se však i příspěvkové organizace nebo dokonce pojišťovny, které podporují zdravý pohyb a koníčky, kterým se děti mimo školu věnují. A v menší částce na ně i finančně přispějí, co vám může alespoň zčásti pomoci poprat se s útratou peněz, kterých nikdy není dost.