Peníze nerostou na stromech

0 Comments


I přesto, že vyděláváte poměrně slušné peníze, na vždy už týden před výplatou počítáte každou korunu? Je dost možné, že někde děláte velkou chybu. Peníze se rozkutálí ani nevíte jak. A to je chyba. Nechcete-li o ně zbytečně přicházet, měli byste si udělat malý domácí audit a zjistit, kam všude vaše příjmy tečou. Možná se budete divit, ale často se může ukázat, že se jedná o úplné maličkosti, které ani nepotřebujete. Uspořit pár tisícovek ročně se dá ale i pomocí obecných rad, dle kterých byste se měli řídit.
dolarové stovky
–        Vynechte obědy a večeře v restauracích. Samozřejmě, že pokud jdete na rande nebo na pracovní schůzku, asi se tomu nevyhnete, ale v případě, že se tak stravujete normálně, měli byste tento svůj návyk přehodnotit. Uvědomte si, že jídlo v restauraci nebo v hospodě je mnohem dražší, než když si ho připravíte doma. Musíte totiž ještě navíc platit obsluhu, kuchaře a samozřejmě i další náklady, které majitelé restaurací s přípravou pokrmů mají.
–        Nemalé peníze můžete ušetřit také za svícení. Ono se to nezdá, ale se stále stoupajícími cenami elektrické energie se každý kW počítá. Proto byste měli uvažovat nad výměnou svých stávajících žárovek a nahradit je daleko spořivějšími LED alternativami. Jistě, jsou sice o něco dražší, ale pokud chcete šetřit, často musíte nejprve učinit investici. A tato rozhodně neznamená vyhozené peníze.
pokladnička ze zavařovačky
–        Pokud chcete ušetřit, kupujte zlevněné zboží. Tím není automaticky myšleno, že musíte kupovat každou pitomost ve slevě, ale když se chystáte pořídit si například novou hi-fi soupravu, nemusíte mít za každou cenu tu nejdražší. Nebo ještě lépe, můžete, ale ne v dohledné době. Na elektroniku se dávají slevy hlavně v podzimních měsících a pak i po Vánocích. Když chvíli bez své hi-fi soupravy vydržíte a počíháte si na slevy, můžete ji získat i za polovic. Chce to jen mít trochu trpělivosti.