Konkurence není na škodu!

0 Comments


Někteří se domývají, že mít konkurenci je vždy problém, ale pojďme se podívat na to, proč to tak není a je to špatná úvaha. Nedávno jsem psal do jedné skupině na sociální síti, jak být pyšný není správné a že to člověku samotnému nepomáhá. To samé soupeření s ostatními nám není k užitku.

 
Co se děje, když člověk soupeří?
 
Ačkoliv to může vypadat, že soupeření pomáhá nám dosahovat lepších výsledků, tak je to jen z části pravda. Pojďme se podívat třeba na takový fotbal. Profesionální fotbalisti na nejvyšší úrovni spolu na hřišti soupeří a neříkám že všichni, ale můžeme tam vidět, jaká bezohlednost mezi nimi panuje. Kolikrát je úplně jedno, zda se soupeři něco stane, hlavně že zabráním vstřelené brance.

Fotbaloví experti možná budou kývat, že je to pravda a je to tak správně, jde přece o fotbal, ale milovníci této hry mají za pravdu. Za jakou cenu? Za cenu, že někdo bude mít stehy na hlavě, protože soupeř nebral ohled na jeho hlavu, když hlavičkoval?
 
Jak se to týká Vaší firmy?
 
Kdy přestanete hledat špatné věci na konkurenci? Kdy přestane svůj neúspěch házet na někoho z oboru  a budete se soustředit na poskytování kvalitních služeb a své konkurenci přát úspěch? Nebylo by na světě lépe, kdybychom mi lidi přestali mezi sebou soupeřit a začali si přát?

Víte kolik soudních sporů by bylo rázem vyřešeno a nikdo by se nemusel soudit kvůli každé malichernosti, co o něm někdo v médiích řekl. I kdyby Váš nepřítel se nechtěl smířit a bojoval proti Vám, vy se nenechte odradit a nevstupujte s ním do sporu. Jak říká Bůh v Bibli, milujte své nepřátele a budete mít vnitřní pokoj od těchto sporů, které vznikají ze závisti, soupeření, zkrátka z prorovnávání se ostatními.
 
Změnte své myšlení nyní a neodkládejte to na zítřek ani na jindy, protože nikdy nevíte, co bude zítra!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup