Chyby, kterých bychom se neměli dopouštět!

0 Comments


Některé chyby jsou natolik zanedbatelné, že jim nemusíme věnovat téměř žádnou pozornost a mnohdy je provádíme opakovaně. Pak jsou tu ale takové, které mohou ovlivnit náš život na několik let dopředu. Mohou totiž zasáhnout nejenom váš profesní, ale i osobní život. Nabídky nevýhodných úvěrů na nás číhají téměř na každém rohu a je jen na nás, zda se necháme svést a vydáme se stinnou cestu. Tyto úvěry sice na první pohled vypadají velice výhodně, ale při prostudování smlouvy zjistíte, že až tak výhodné nejsou. Jen málokdo se však obtěžuje čtením smlouvy do těch nejmenších detailů, a právě na tuto skutečnost řada takových společností cílí.

nový domov

Ovšem ani banky nejsou v tomto ohledu tak úplně korektní, jak by se na první pohled mohlo zdát. Řada klientů tak mnohdy splácí nevýhodné úvěrové produkty. Podívejme se tedy na základní chyby, kterých se při sjednávání hypotéky dennodenně dopouští stovky lidí.

Chybovat je lidské, není tak divu, že každý z nás se dennodenně dopustí řady chyb, kterých později více či méně lituje. Chyby jsou pro nás přínosné a společně s sebou přináší i jistou dávku zodpovědnosti, poučení a zkušeností. V některých situacích je však důležité nechybovat, neboť takové chyby mohou mít později nedozírné následky. Takový případ může být i sjednávání hypotéky.

Nabídka od naší banky je ta nejlepší

Pokud si chceme sjednat hypoteční úvěr, řada z nás automaticky zamíří do své banky, kde už má dlouhá léta vedený svůj účet. Často tak zvolíme nabídku od ní, v domnění, že je ta nejvýhodnější. Což rozhodně není to nejmoudřejší řešení.

předání klíčů

Od loňského roku zájem o hypoteční úvěry klesá a tak banky musí čelit velké konkurenci. Snaží se bojovat výhodnějšími podmínkami v čele s úrokovou sazbou, která v posledních měsících u řadě bank klesla hluboko pod 2, 5%.

Je také dobré prostudovat nabídky různých druhů hypoték. V poslední době je například velmi oblíbená tzv. americká hypotéka https://www.americkahypoteka.cz/americka-hypoteka/.