Revize spotřebičů nemusí probíhat pouze ve firmách

0 Comments


Kolik elektrospotřebičů doma máte? Ledničku, pračku, toastovač,… určitě byste vám na to nestačili prsty na rukou, abyste se dopočítali finálního čísla. Málokdo z nás se ale spotřebiče nějak výrazněji stará. Většinou si danou věc koupíme, zapojíme a dokud funguje, nestaráme se o ni. Impuls k zavolání elektrikáře je většinou tehdy, když se elektrospotřebič pokazí, věc už není v záruce a my momentálně nemáme prostředky na to, abychom pořizovali spotřebič náhradní.

spotřebiče

Dá se tomu, aby se nám spotřebiče tak rychle kazili, nějak předejít? Určitě pro to něco udělat můžete. V první řadě je dobré vědět, zda máte v pořádku veškerou elektroinstalaci v domě. Určitě nechcete, aby vám nová lednice za několik desítek tisíc přestala fungovat kvůli špatným zásuvkám. Navíc je dobré vědět, že vám nehrozí kvůli starým drátům vyhoření. Proto jednou za pár let není na škodu zavolat elektrikáře, aby zásuvky odzkoušel a popřípadě udělal nové elektrické rozvody. Přece jenom jistota je jistota a vyhořet kvůli lenosti zvednout telefon a někoho na to zavolat, nestojí za to.

Další činností, kterou tomu můžete předejít, je pravidelná revize spotřebičů. Nebojte se jednou za čas zavolat revizora těchto strojů, aby zhodnotil jejich stav a řekl vám, zda jsou v pořádku. Mnohdy odhalí vady na přístroji dříve, než se stihnou sami projevit a vy tak máte šanci přístroj ještě zachránit. Bohužel se s tím v domácnostech příliš nesetkáváme. Praxe je spíše takové, že revizoři elektra chodí spíše do podniků nebo obchodů, kde je nutnost mít kvůli bezpečnosti práce, revize udělané v určitých časových intervalech.

elektrika

Co z toho tedy plyne? Nemějte strach si zavolat na revizi spotřebičů domů revizora, který se na ně koukne. Možná tím ušetříte pár tisíc korun, které byste jinak dali za nový přístroj. Nikdy se rozhodně také nepokoušejte opravovat spotřebiče sami, pokud na to nemáte vhodné vzdělání nebo kurz. Mohli byste nadělat více škody, než užitku a v tom horším případě si ublížit. Buďte tedy zodpovědní a chraňte sebe, své blízké i svůj příbytek před nežádoucím elektrickým zkratem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup