Nakupujte online s virtuálním zrcadlem

0 Comments


Nakupování přes internet je v této době opravdu velice využívané. Je tomu tak hlavně proto, že ne vždy máme náladu dlouhé hodiny bloumat po obchodě, nachází se zde mnohem větší výběr a ceny jsou také často mnohem nižší než právě v kamenných obchodech. Navíc vám vše přijde až k venkovním dveřím. Velkou nevýhodou, které se často při těchto virtuálních nákupech obáváme je, že si nemůžeme být jistí, jak daná věc vypadá v realitě. Tento problém hraje důležitou roli hlavně při nákupu oblečení. No jo a co když si objednáme ještě i špatnou velikost?
Amazon v mobilu
Tento problém se rozhodla vyřešit celosvětově známá firma Amazon, která si nechala patentovat nápad na tak zvané virtuální zrcadlo. Díky této vymoženosti si budete moci nabízené oblečení vyzkoušet přímo na vaší postavě, takže budete vědět, či vám tato věc sluší, zda sedí tak jak by měla a jakou objednat velikost. Také si nedokážete představit, jak tato věcička funguje?
Nakupování online
Vše je založeno na chytrém zrcadle, které využívá směsi kamer, displejů, projektorů a světel. Jediné, co tak budete muset udělat je stoupnout si před toto zrcadlo a nechat jej, aby si naskenovalo vaši postavu. V této fázi už si z aplikace můžete vybírat nejrůznější kousky, které uvidíte oblečené na vlastním těle. Pokud se budete před zrcadlem otáčet, bude tak reagovat i váš virtuální model a vy si tak budete moct prohlédnout daný kousek ze všech možných stran a úhlů. To ovšem není ještě zdaleka všechno. Pokud si vybíráte například společenský oděv na nějakou významnou událost a nejste si úplně jistí, jak by na místě konání působila, můžete změnit pozadí třeba na muzeum. Budete-li dámy vybírat nové plavky, možnost pláže v pozadí je vám také přístupná.
Člověk před zrcadlem
No tak co říkáte? Nejedná se o opravdu skvělý vynález, který by nám dokázal ušetřit jak spoustu času, tak i spoustu nervů a starostí? Zatím není jisté, kdy by firma chtěla svůj patent uvést do provozu, ale my doufáme, že tomu tak bude brzy.