Zdraví není dobré zkoušet

0 Comments


Zdraví není dobré podceňovat. Jenom taková přechozená chřipka dokáže způsobit nemalé zdravotní problémy. V tomto článku se podíváme na prevenci. Prevence předcházení nemoci je velmi důležitá. Můžeme se díky tomu vyvarovat některým nemocem nebo minimálně zmírnit průběh, pokud nějakou nemoc dostaneme. Například doplňováním vitamínu C můžeme předejít například nachlazení. Tak jako například očkováním se chráníme před nemoci nebo těžkým průběhem. Dokladem toho může být nedávno proběhla pandemie covidu, která ohromila celý svět. A dalo by se říci, že celý svět se na nějakou dobu úplně zastavil. Nebudeme ani moc poukazovat na to kolik lidí na světě na tuto nemoc zemřelo. 

vir

Očkování je dobrá cesta

Tak jako na vše tak i očkování má své příznivce, ale také své odpůrce. Státem jsou nařízené některé očkování a ty další jsou jen doporučené. Mezi ty nařízené patří například očkování na žloutenku, pokud pracujete ve zdravotnictví anebo třeba černému kašli. Mezi ty doporučené patří třeba očkování proti klíšťové encefalitidě nebo třeba už proti zmíněnému covidu. Očkování je určitě dobrá cesta a nemělo by se odmítat. Díky očkování se podařilo vymýtit mnoho závažných nemocí, a to je pro lidstvo velmi důležité. 

očkování

Covid 19 a očkování

I vakcína proti covidu 19 má své příznivce a taky odpůrce. Co je jasné dokázalo toto masivní očkování zpomalit tuto pandemií, a hlavně zmírnit příznaky. Nikdo neříká, že pokud budete očkování proti této nemoci a jejím mutacím, tak ji nikdy nedostanete, ale může to zmírnit příznaky, které mohou bohužel vést až k hospitalizaci v nemocnici a třeba připojení k ECMO. Jedná se o zařízení využívané na jednotkách intenzivní péče, která na nějakou dobu nahradí funkci srdce a plic. 

Nikdy žádnou nemoc neberte na lehkou váhu a pokud je možné se bránit určitě nad tím zvažte. Může Vám to zachránit život.