Co dělat, aby vaše auto bylo dlouhodobě v kondici?

0 Comments


Aby vaše auto nesloužilo pouze pro ozdobu, měli byste se k němu jaksepatří starat. Pokud ho budete zanedbávat, můžete zapomenout, že vám bude dobře sloužit. Nemusíte být žádní experti ani protřelí opraváři vozidla, bohatě vám postačí zdravý selský rozum a pár postřehů z internetu. Správně se o auto tak může starat v podstatě každý, kdo alespoň trochu chce bez ohledu na pohlaví a věk. A jaké nezbytnosti je tedy důležité dodržovat?
Sportovní vůz
1.      Starosto o kapaliny – rozhodně byste neměli zapomínat na pravidelný přísun těch správných kapalin. A to nejen paliva v podobě benzínu, respektive nafty, ale také motorového oleje, chladící kapaliny nebo brzdové kapaliny. Obavy, že toto bude muset podstupovat každý měsíc, nejsou na místě. Postupujte dle pouček na obalu, případně si prostudujte návod na internetu. Obecně ale platí, že intervaly mezi výměnou důležitých kapalin nejsou menší než několik měsíců, spíše ale let. Jejich kontrolu byste ale měli provádět daleko pravidelněji.
Auto na smetišti
2.      Technická kontrola – vzhledem k tomu, že technická kontrola, jejíž součástí je i měření emisí, které váš vůz vydává, je povinná a je nutné ji podstoupit každé dva roky v případě zajetých vozidel a jednou za čtyři roky v případě nového auta, je dobré na to myslet, jinak dostanete pokutu. Před kontrolou se snažte vůz zkontrolovat a v případě, že vám na něm nebude něco sedět, nechte ho raději důkladně prověřit v autoservisu. Díky tomu bud technická pouze formalita.
Oprava auta
3.      Nezanedbávejte karosérii – co byste určitě neměli podceňovat, to je stav karoserie. Ta hlavně po zimních měsících může vypadat všelijak, a tudíž neuděláte chybu, když ji vždy ze začátku jara zkontrolujete a v případě, že naleznete korodující částí, je odstraníte. Stačí k tomu pouze bruska a smirkový papír. Buďte ale důkladní. Když s tímto nemáte žádné zkušenosti, opět se raději obraťte na nejbližší servis.