Garáž v novém

0 Comments


Garáž není jen pouhým ochráncem vašeho vozidla před vnějším světem a nepřízní počasí, ale je to i stavba buď samostatná nebo součást domu.
Pokud se rozhodnete k opravě garáže, musíte mít v několika věcech předem jasno. Za prvé, jaké máte finanční možnosti a jakou částku jste schopni z rodinného rozpočtu na renovaci vydat. Za druhé, jaké jsou dispozice stavby samotné, jaká je konstrukce, velikost, opomenout byste neměli ani stránku estetickou.
odlupování barvy.jpg
Jasno byste také měli mít v tom, zda budete rekonstruovat pouze fasádu nebo ji máte v plánu i zateplit, zda se budete věnovat i opravě či renovaci vrat apod.
Jestliže chcete dát garáži pouze nový nádech, pak máte několik možností. Buď stávající omítku jen opravit, nebo jít do omítky zcela nové, součástí by měl být i protiplísňový nástřik a penetrace. Pokud nemáte garáž zateplenou, za zvážení jistě stojí i zateplení.
Zcela moderním a stále více oblíbeným je obložení fasády nebo alespoň vjezdu kamenem, který je určen právě k obkládání.
Nový kabát garáži také může dát venkovní silikonová omítka. Jestli je garáž součástí domu nebo se nachází v jeho blízkosti, barvu fasády byste měli volit pokud možno stejnou nebo alespoň podobného odstínu, aby byla zachována celistvost.
barevné dveře.jpg
Nejlepší volbou je klasika, na trhu najdete nepřebernou škálu barev, záleží jen na vašem vkusu a estetickém cítění. Barva by měla ladit s vraty, případně s okny a střechou. Mějte na paměti, že fasáda by měla pár let vydržet a sáhněte raději hlouběji do peněženky a za kvalitu si připlaťte. Pokud v okolí garáže máte i plot, můžete ve stejném odstínu natřít i ten, uvidíte, že výsledek určitě bude stát za to.
Předtím, než se vyhrnete na novou fasádu, zkontrolujte, jak jsou na tom okapy, pokud by nebyly zrovna v nejlepším stavu, při prvním větším dešti by nová fasáda mohla být zničena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup