Při úpravě vody myslete i na svou osobní pohodu

0 Comments


Vířivka je zařízení, které je určené k tomu, aby se v něm člověk maximálně uvolnil a užil si relaxace. Z tohoto důvodu musí být voda nastavena tak, aby žádným způsobem tuto relaxaci neovlivňovala. To znamená nastavit všechny hodnoty tak, aby to bylo příjemné, ale přitom splnilo veškeré požadavky, ať už v rámci čistoty nebo zdravotní nezávadnosti. Jak to však udělat? K potřebám tohoto charakteru se využívají přípravky spadající do kategorie chemie do vířivky https://eshop.techneco.eu/Chemie-do-virivky, které jsou v určitých ohledech odlišné od chemie, která se používá u bazénu. Je zde nutné myslet hlavně na samotné vlastnosti vířivky, kterými jsou:

plavkyně

  • Menší objem vody, který je nutné udržovat v pořádku
  • Velké množství bublinek, které se při provozu tvoří
  • Množství trysek, které se špatnou kvalitou vody nesmí ucpat

Z těchto vlastností plyne jediné, a to upravit dávkování chemie takovým způsobem, aby to pro samotnou vířivku vyhovovalo. Pokud si v této oblasti nevíte rady, určitě není od věci obrátit se na specialisty, kteří vám rádi pomohou a umožní vám tak upravovat vodu způsobem, který bude ideální. To znamená nastavit nejenom vhodné rozmezí hodnot pH, ale nezapomínat také na dávkování chloru, který se považuje za základní prvek, který dokáže vyčistit vodu od různých mikroorganismů a celkově od nečistot.

whirpool

Kromě toho nezapomínejte ani na filtraci, která má o něco jiné parametry, než je tomu právě v bazénech. Je zde nutné čistit vodu o to aktivněji, protože vířivka jako taková má mnohem menší objem vody, která v celém oběhu koluje. Nezapomínejte tedy na čistění vody, které musí být o to kvalitnější, pokud se tedy rozhodnete vodu v pravidelných intervalech neměnit. To pak nastává zcela jiná situace a dávkování chemie je nutné opět nastavit do hodnot, které budou vyhovovat danému způsobu provozu.