Skříně na míru mohou zakrýt nevzhledné výklenky

0 Comments


Pečlivě vybírejte vzhled a místo, kam je umístit

Kam skříně na míru umístit? Nabízí se obvykle plocha celé stěny, která ukrojí kus prostoru v obytné místnosti, ale ne vždy je toto řešení ideální. Současným trendem je totiž mít kolem sebe místnost pokud možno nepříliš utěsněnou věcmi, kde volně proudí energie. Do obývacího pokoje nebo ložnice bychom neměli umístit téměř žádný nábytek, pouze dekorativní prvky, stojan na počítačový či televizní monitor, sedací soupravu a stolek a hlavně spoustu květin. Květiny prostor výrazně oživí a navíc dodávají energii a tak trochu nám doma přibližují přirozené přírodní prostředí.

ramínka na tyči

Zkuste se nad tím zamyslet a uvažovat nad tím, zda by nebylo vhodnější umístit skříň na míru třeba do vestibulu, do chodby či předsíně, na verandu, nebo pod schodiště. Vhodné jsou také různé rozměrově různorodé výklenky, tento typ nábytku totiž dokáže nevzhledné prostory zakrýt, vyrábí se na míru, takže nezáleží na rozměrech a tvaru zakrytého prostoru.

ramínka ve skříni

Vzhled – šatní skříně vyráběné na míru vybíráme samozřejmě kvůli praktičnosti, neboť poskytují mnohem více úložného prostoru, než běžný nábytek v obchodní síti, ovšem přece jen se nejvíce soustředíme na jeho vzhled, především povrchový dekor čelní stěny a dveří. Výrobci nešetří v tomto ohledu nápady a nabízí tolik možností, že je v nich těžké se vyznat a některou vybrat. Máte-li možnost, vyfotografujte si prostředí, kde bude nábytek umístěný, a experimentujte s nabízenými dekory.

Přikládejte je k fotkám (třeba ve photoshopu) a možná budete překvapeni, jak tmavé odstíny doslova kradou světlo, ty světlé naopak prostor otevřou, a jak zajímavě působí na psychiku pastelové barvy. Výrazných barev se lidé dnes mnohdy „bojí“ a je to škoda, neboť jsou přirozené, asi tak, jako květiny v přírodě nebo pestrobarevný svět pod mořskou hladinou v korálových útesech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup