Aerárium do bytu či kanceláře

0 Comments


Aerária jsou ozdobné dekorace, které sází na přirozenou krásu živých rostlin, umístěných v různých nádobách, nejčastěji z čirého skla. Mohou vyzdobit prostředí kanceláří, obývacích pokojů, kuchyní, balkonů, pergol a zahradních teras atp. Stejně jako rostliny v květináčích, či pěstované hydroponicky nebo vysázené na zahradách nás nabíjí svou energií, pohlcují oxid uhličitý, produkují životodárný kyslík a udržují v prostředí přirozenou vlhkost vzduchu.

rostliny na parapetu

Překrásný dekorativní prvek do bytu i kanceláře

Co v aeráriu nejvíce vynikne – skleněné baňky s otvorem, které se pro tyto účely vyrábí, nádherně vyniknou v kontrastní kombinaci barev zelené rostliny a zlatožlutého písku. Pochopitelně lze použít pro osazení rostlinek substrát, ale jeho tmavě hnědá až černá barva neposkytne vašim očím (a vaší duši) tak atraktivní zážitek, jako písečná zrnka. Proto vám můžeme doporučit přichystat si k osazení aerária Lepaso nějaký sukulent nebo kaktus. Další možností jsou tillandsie, tedy rostlinky, které rostou i bez substrátu či zeminy, třeba jen na drobných kamíncích. Můžete použít i řasokouli a nějaké rostliny, které lze pěstovat pouze ve vodě obohacené živinami, bez nutnosti použít zeminu nebo substrát.

zavěšený kvěináč s rostlinou

Jaký tvar pořídit – některá aerária se zavěšují do prostoru na lanko, silonový vlasec nebo motouz, jiná se pokládají na pevnou podložku, třeba na stůl, na desku kuchyňské linky nebo poličku na zdi. Možností je celá řada, a to se týká i rozličných tvarů nádob, které mohou být kulaté, válcové, oválné, hranaté v podobě mnohoúhelníků, mohou mít tvar číše nebo pyramidy (jehlanu). Záleží tedy na vašem osobním vkusu a vašich preferencích, čemu dáte přednost. Pokud aerárium budete zavěšovat, nezapomínejte na jeho hmotnost, aby ho unesla hmoždinka ve zdi, okenní konzole, stropní svítidlo, polička a samozřejmě také lanko či provázek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup