Bazénová fólie je nezbytná k provozu zahradního bazénu

0 Comments


K létu neodmyslitelně náleží horké dny. Stejně tak užití si vodních radovánek a účinného osvěžení. Nejlepší variantou je pořízení zahradního bazénu. Lze zvolit mezi alternativou nadzemního nebo zapuštěného bazénu do země. Bazén je investicí, která se rozhodně vyplatí.
bazén pro děti.jpg
Pořízení bazénu se odvíjí od finančních možností, ale také dostupným prostorem. V případě většího bazénu, kde je možné i plavat, je tak dvojnásobný efekt. Osvěžení a možnost plavání, které má velmi blahodárný účinek na lidské zdraví. Jedná se o jeden z nejlepších sportů, kdy zároveň pomůže od bolesti zad, kloubů apod.

Nepostradatelným prvkem je bazénová fólie. Věc, bez které se nelze obejít, ať už při vlastní instalací bazénu, v průběhu koupací letní sezóny nebo i během zimního období. Díky širokému sortimentu je k dostání bazénová fólie v mnoha variantách i ohledně způsobu využití.
vodní klouzačka.jpg

Hlavní záměr výrobku

Cílem všech druhů fólií je ochrana bazénu před zanesením nečistot, které se dostanou do bazénu zejména díky větru a vodním srážkám. Avšak i díky dlouhodobému působení UV záření a jiných vlivů po čase fólie potřebuje vyměnit.

Výměna fólie promění starý bazén takřka v nový

V tomto případě je zapotřebí udělat několik podstatných kroků. Prvotní je výběr vhodné fólie. Některé mají švy, které mohou být někdy při pohybu v bazénu lehce cítit. Dostupná je i varianta tzv. bezešvá. Je důležité vybrat kvalitní výrobek, který má i odolnou spodní vrstvu.

Následujícím krokem je samotná výměna fólie, což není až natolik snadnou záležitostí. Pokud si na to netroufáte a chcete mít jistotu, že vše bude k vaší spokojenosti, je lepší se obrátit na profesionály.

Pozitivní je, že ceny fólií jsou za velmi příznivou cenu, tudíž nejsou zátěží rodinného rozpočtu. Nejen z tohoto důvodu si mnozí s výměnou pořizují i novou horní plastovou lištu, díky této renovaci je dotaženo vše k dokonalosti. Ideální doba na výměnu je v létě.